• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Simya İle Uyanma

Bir "hiç"olduğunuzu fark ettiğiniz noktaya er geç gelmelisiniz; ancak o zaman bir şey olabilirsiniz.
 
Psikolojik olarak neyi çok beslerseniz, siz artık o olursunuz. Kendi psikolojiniz üzerinde yaptığınız her türlü çalışma sizin aslında hiç biri olmadığınızı gözlemlemeniz adınadır.
İnsan kat kat benliklerden oluşmuş bir yapıdadır. Hiç oldugunuzun kabulü, tüm benliklerden ayrılmamız ile olacaktır. Ancak o zaman bir sey; yani olmanız gereken şey olabilirsiniz.Insanın programındaki tüm benlikler ilahi olan Bene yol bulması için ilahi bir erek üzere programına konulmuştur. Bu bilince erişen kişi için artık yok sayma değil dönüştürme vardır . 
 
Kendiniz üzerinde yapacağınız bu simya çalışması; yani yaşamınızın tamamını "uyanmak" için kullanmanız; Özden gelip Öze doğru olan yolculuğunuzda her şeyin sizinle olan bağlantısını keşfetmeniz, kendinizi hakikatinizi bilmenizden ve dahi buna uyanmanızdan bahsediyorum.
 
 Zamanın  içinde tüm varlığının  bilgisi gizli olan insan; ancak "şimdinin" hissiyle "kendine" dair farkındalığa erişilebiliyor.Şimdinin  bilinci ile anda yapılan her eylem  (amel) geleceğinizi etkilediği gibi geçmişinizide etkileyecektir.
 
"Şeytanın ihlaslı kullar uzerinde hiç bir tesiri yoktur."( Isra/65) diyor ayette.
 
Kendini bilme, kendi varlığının bilgisine erişme noktasında gösterdiğiniz her türlü çaba dış tesirlere kapalıdır. Dış tesirler, yine size ait olan ama kontrol edemediğiniz negatif benlikleriniz. Tek bir beninizin kontrolü altındaysanız şayet yanlızca onun bilgisi ile birliktesiniz.
Halbuki siz tüm varlığınızın bilgisi  ile "şimdi" ve "buradasınız."
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319