• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Ay Tutulması

11.02.2017 ‘de 03.33 dolaylarında Aslan burcunda halkalı Ay tutulması gerçekleşecektir.

Ay tutulmaları içsel ve duygusal konularla ilgilidir. Yaşamlarımızda daha önceleri karanlıkta kalmış konularla ilgili farkındalık sağlayabilir, gizlide kalmış şeyler görünür hale gelebilir. Sezgilerimiz sayesinde derinlerde bildiğimiz ancak ertelediğimiz meseleler ani olayların ortaya çıkması sonucu bakış açımızın değişmesine neden olabilir. Değişim ve alışkanlıklardan sıyrılmak insana zor geldiğinden kişi ilk anda şaşkınlık hissedebilir. Ancak zaman geçtikçe bu durumun yaşamına bir düzen getirdiğini, yeni bir sayfa açmasına olanak tanıdığını gözlemleyebilir.

Ay tutulmalarının etkileri 6 ay kadar sürebilir.

Tutulma sırasında Yay burcu yükselmektedir. Yay üst düzey bilgi, felsefeler, dini değerler, uzak diyarlar, yabancılar, seyahatler, dış ticaret, spor dünyası, akademik yaşam, yasalar yasa koyucular, özgürlük ve macera arzusu ile ilgilidir.

Yay belirtilen alanlarda edinilen tecrübeler aracılığı ile deneyimlenmiş bilgi sayesinde kişinin kendine has dünya görüşünü, hayatın kişi için ne anlam ifade ettiğini anlatır. Yükselen yöneticisi Jüpiter Terazi burcunda olduğundan tutulmanın en önemli etkisi ilişkilerde görülebilir. Tutulma anında Jüpiter Terazi burcunda geri harekette olacağından geçmişte çözemediğimiz bizi ikilemde bırakan sorunların çözümü adına yeni bakış açıları edinebilir ve bunları yaratıcı yönümüzle ortaya çıkarabiliriz.

Tutulma Kova-Aslan hattında gerçekleşeceğinden objektif bakış açısı ile her şeyi kuşbakışı görebilir,
sezgilerin kuvvetli olması sayesinde çözüm odaklı dâhiyane fikirler üretebilir; modası geçmiş sorunları çözmede yetersiz kalmış, fayda sağlamayan fikirler yerine buluş gibi olan bu yeni fikirler devreye sokulabilir,fikirlerin fikir olarak kalmaması için yaratıcılık yeteneği kullanılarak somutlaşması sağlanabilir.Özgürlük ve bireysellik ihtiyacında artma görülebilir, bu ihtiyacın karşılanması noktasında dengeli olma gerekliliği önem kazanabilir;benlikten gelen bireysel istekler, diğer insanların da bireyselliklerine saygı duyarak hümanist ve eşitlikçi bir yaklaşımla işbirliği yaparak ortaya konulabilir.

HUCURAT SURESİ 13.AYET

Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık.

RUM SURESİ 22.AYET

Onun varlığının ve kudretinin delillerinden biri de: Gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin farklı olmasıdır. Elbette bunu bilen ve anlayan kimseler için ibretler vardır

Kendi bireyselliğimizi ortaya koyma adına mücadele verirken çevremizdeki kişilerinde bireyselliklerine saygılı olmamız gerektiğini görebilme, insana ve insanlığa yakışan ilişkiler kurabilme, farklı beyinlerin ve düşüncelerin gelişim adına zenginlik sağladığını anlayabilme duası ile.

Sağlık ve hoşlukla kalın.

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319