• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Güneş Tutulması

26.02.2017 18.00 dolaylarında Balık burcunda güneş tutulması gerçekleşecektir. Güneş tutulmaları yeni ay dönemlerinde gerçekleştiğinden, yeni başlangıçlar için niyet edebiliriz.

Güneş tutulmalarının etkileri tutulma anından önce başlayabilir ve bir sonra ki tutulmaya kadar görülebilir.

Ay tutulmaları içsel ve duygusal olarak hissedilirken güneş tutulmaları daha somut, görünür sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Güneş tutulmaları belki de uzun zamandır bildiğimiz ancak görmemezlikten geldiğimiz konuların çözüme ulaşabilmesi adına olumlu olumsuz fark edişlere neden olabilir. Tanık olduklarımızın işimize gelse de gelmese de farkındalık geliştirebilmemiz adına geldiğine inanç gösterebilir, olası olumsuzlukların çözümü için farklı bir bakış açısı ve hissediş içinde olabilirsek ilerleyen zamanlarda bu durumun pozitif sonuçlar verebileceğini görebiliriz.

Tutulma esnasında Başak burcu yükselecektir. Başak düzen kurabilme adına sorumluluklarımızı sembolize eden bir burçtur. Ayrıştırma, arınma ile ilgilidir. Başak ölçer, biçer ve rasyonel bakış açısı ile neyi yapıp neyi yapamayacağını görür, ona göre sorumluluklarını bilir, faydalı olmaya ve hizmet vermeye çalışır.

Yöneticisi Merkür balıkta ve Güney Ay düğümü ile kavuşum halinde olduğundan içsel ve dışsal düzenimizi kurabilme ile ilgili sezgiler, hayaller, idealler önem kazanabilir.

Maddi manevi her ne konuda olursa olsun kendimize sormamız gerekenler;

1-Hayallerimin gerçekleşebilme olasılığı var mı? Akıl ve duygu arasında denge kurabildim mi? Hayal ettiklerimi gerçekleştirmeye çalışırken her şeyi tek bir karta oynayan maceraperest bir tavır sergileme olasılığım olabilir mi?

2- Hayallerimi gerçekleştirme isteğimde ne kadar samimiyim? Korkularım, endişelerim, bulanıklıklarım var mı?

3-Bunları gerçekleştirmek için fiziksel, ruhsal, maddi, manevi potansiyele sahip miyim? Ayağımın altında sağlam bir zemin hissediyor muyum?

4- Özveri, fedakârlık, yardımseverlik, adanma, şefkatli olabilme adına ihtiyaç duyacağım motivasyon ve enerjinin ilahi kaynak aracılığı ile bana ulaşması gerektiği bilincine sahip olarak, yaptığım, yapacağım her ne ise sorumluluğun bende olduğunu bilebilir, arkasında durabilir miyim? Kişi kendi izin vermediği müddetçe hiç kimsenin onu istismar edemeyeceği fikrini içselleştirebildim mi? Seçimlerimin sonucunda olur da hayal kırıklığı yaşarsam bunun için başkalarını suçlamadan ve kurban psikolojisine girmeden durabilecek miyim?

5-İkili ilişkilerde ben-biz dengesini sağlıklı bir biçimde kurabiliyor, sınırlarımı belirleyebiliyor muyum?

Tutulma özellikle ikili ilişkiler konusunda önem kazanabilir. Karşımızdaki kişiler ile ilgili, belki de onların bizden talep etmedikleri, farkında bile olmadıkları bize özel abartılı hayallerimiz beklentilerimiz adına yaptığımız fedakârlıkların sonucunda umduğumuzu bulamayabilir, hayal kırıklığı yaşayabilir ve kendimizi kurban olmuş gibi hissedebiliriz. Bu nedenle baştan tedbirli olup kişiler içinde kaybolmama, sınır bilincine sahip çıkma, bağımlılıklardan kaçınma, irade koyma ve rasyonel düşünme ile kendi gücümüze sahip çıkabilir, yanılsamalardan, hayallerden, aşırı idealize etmelerden kurtulabilir ve olası zararlardan korunabiliriz. Bu yaklaşım ayaklarımızın yere daha sağlam basmasını, gerçeklere göre bir düzen kurabilmemizi sağlayabilir. Ardından kendimiz, yakın çevremiz ve toplum adına görevlerimize sahip çıkabilir ve hizmet edebiliriz.

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter geri harekette olduğundan parasal konularda temkinli olma, dürtüsel davranmama çok gerekli değilse yüklü alışverişlerden kaçınma faydalı olabilir.

Kadim medeniyetlerde güneş tutulmalarının olumsuzlukları ortaya çıkaracağına inanıldığından, tutulma esnasında davul veya vurmalı herhangi bir alet ile ses çıkarılarak kötü enerjiler kovulmaya çalışılmıştır. O nedenle uygun olduğu ölçüde kapalı alanlarda bulunma ruhsallığa yönelme, fiziksel ve ruhsal arınmaya niyet etme faydalı olabilir.

Tutulmanın gerçekleştiği balık burcu birlik bilincini ve hayal gücünü temsil ettiğinden dualarımızın, niyetlerimizin ve hayallerimizin kendi özel dünyamızdan başlayarak, ülkemiz ve tüm insanlık adına olması duası ile.

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319