• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Kalbimize Dokunacak Bir Güneş Tutulması


Güneş tutulması, Ay tutulmasından farklı olarak somut dünyamızdaki değişiklikleri anlatır. Fakat yirmi altı Şubat'ta gerçekleşek olan bu tutulma maddi âlemimiz kadar mânevi dünyamızı da etkiliyor.

Tutulma ânı haritasında Aslan burcunda Magha takımyıldızı yükseliyor. Rahu'da (Kuzey Ay Düğümü) bu yükselişe eşlik ediyor. Magha takımyıldızı Aslan burcunun en Aslan olan kısmı. Yönetici gezegeni Ketu (Güney Ay Düğümü), Yükselenin Lordu Güneşle birlikte Kova burcunda Shatabisha takımyıldızında yedinci evde, yanlarında Ay ve Merkürle birlikte. Ve hepsi beşinci evdeki Satürn tarafından görünüm altında.

Retro Jüpiter an haritasında ikinci evde Chitra takımyıldızında ve Revati takımyıldızda bulunan Venüs ve Mars'a karşıt konumda.

Yani...

Yerinde duramama hali, iç darlığı, bir yerlere gitme-bir şeyler yapma isteği, konuşma arzusu, ihtiyaç olmadığı halde alış-veriş yapma dürtüsü, otoriteye başkaldırı, kendi işinin patronu olma isteği, gemileri yakma, "ne olacaksa olsun artık dedirten" bir hissiyat içinde olabiliriz. Aman sakin! Bu enerji bir şeyleri kırıp dökelim, bağları kesip atalım diye değil; bilakis "artık ne istediğimize karar verip, sakin ve emin adımlarla ilerleyelim" diye. Bizi harekete geçirmek için... Fakat âni ve keskin hareketlerden uzak durup, belki bir müddet yalnız kalıp kalbimizin sesine odaklanmalıyız. O zaman bu durum bizim arkamızdan esen rüzgar olup bizi destekler. Ki zaten;

Kalbimizde olanlar, en derinde gizlenenler, iletişim halinde olduğumuz insanlarla ilgili bilmediğimiz yönler, kendimizden bile sakladığımız şeylerle yüzleşeceğimiz bir zaman. Bazı şeyleri öğrenmek, farketmek biraz acı verici olabilir ama niyetimiz sağlam olursa öğrenmek de, hazmetmek de kolaylaşır. Bunun için "Ya Rabbi, kimden gelirse gelsin; hayrıma, dönüşümüme, yol almama katkısı olacak her şeyi duymaya, öğrenmeye ve kabul etmeye niyet ediyorum, bunu benim için kolaylaştır" diyebiliriz.

Zihnin ve egonun baskısından kurtarabilirsek kendimizi, sabit fikirlilikten ve inattan arındırabilirsek düşüncelerimizi; hayatımıza aşkla şevkle girmeyi bekleyen, bizi bize bağışlayacak, kalbimizin nurunu ışıldatacak, bizim onu arzuladığımız gibi; bize kavuşmayı bekleyen güzellikler bir bir içeriye girip bizi şenlendirecek. Yeter ki gölge yönlerimizle yüzleşmeye ve kabul etmeye niyet edelim, itiraz etmeyelim, önce bi' durup düşünelim...

Hepimiz için kolay olması duasıyla...

Zehra M. Külünkoğlu

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319