• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Yeniay Enerjisi

Vedik Astrolojisine göre, haftaya Shatabisha takımyıldızında oluşan yeniay'la başladık. Yeniay enerjisi aslında bir şeyleri net göremediğimiz zamanlardır. Tâ ki Ay Hilal fazına ulaşana dek. Bu sebeple yeni bir şeylere adım atmaya Yeniay'dan bir iki gün sonra başlarsak, Ay büyüdükçe niyetimiz de, adım attığımız iş de büyümüş olur.

Mars Çarşamba gecesi Koç burcuna geçiş yapacak. Bu hafta Mars Gandanta denilen düğüm noktasında. Gezegenlerin burç değiştirmeleri bizi enerji olarak dengesizleştirebiliyor, ki hem düğüm noktası hem de geçiş yapacağı Ashwini takım yıldızının özelliği olarak fevri hareketlere, kırıcı davranışlara, en doğrusunu ben bilirim hallerine, bir an önce bir şeyleri yapma hevesiyle bazı şeyleri gözden kaçırmamıza neden olabilir. Bu düğüm ve Koç burcu enerjisini uzun zamandır harekete geçmemizi bekleyen veya hayatımızda bir türlü çözemediğimiz düğüm olmuş şeyleri çözmek için kullanabiliriz. En azından bunun için niyet edebiliriz.

Venüs 4 Şubat'ta retro hareketine başlayacak. Venüs haritamızda genel olarak aşkı, ilişkileri, sanatı, sevdiğimiz şeyleri, parayı, lüksü, erkek haritalarında eşi gösteren bir gezegendir. Kişisel haritalarda artı olarak bulunduğu ev ve aldığı görünümlere göre yorumlanır tabii. Şimdi genel anlamıyla bu konularda harekete geçmememiz gereken bir döneme giriyoruz. Geçmişte halledemediğimiz ilişkiler tekrar gündeme gelebilir. İlla hayatımıza girer manasında değil, düşünce olarak da gelebilir. Ve hazır gelmişken, o zaman neden olduğunu anlamadığımız durumları analiz edip, dönüştürebiliriz.

Yeni ay enerjisi güçlü bir Güneş tutulmasıyla geldi hayatımıza. Mars'ında bizi harekete geçirecek enerjisiyle birleşince ve bu duruma Retro Jüpiterden karşıt açı alan Retro Venüs de eşlik edince gündemimizi ilişkiler teşkil ediyor. Bu kırk günlük süreyi hayatımızdaki ilişkileri analiz etmeye ayırabiliriz.

İnsanlarla neden sürekli bir arada olmak istiyorum?

O kişi beni yorduğu-üzdüğü halde neden ondan vazgeçemiyorum?

O kişiyle görüşmem, ilişki içinde olmam egomu mu besliyor, ruhumu mu?

"Seviyorum" dediğim kişileri aslında neden seviyorum? Ya da "Sevmiyorum" dediklerimi...

Soruları çoğaltabiliriz tabii...

Bunları hayatımızdaki ya da hayatımızda olmasını istediğimiz herkes için teker teker sorabiliriz. Fakat kendimize karşı dürüst ve gerçekten gerçeğin peşinde olmalıyız. O zaman gerçek ve bizi dönüştürecek cevapları bulabiliriz.

Astrolojide Venüs İslam'ın sembolüdür aynı zamanda. İslam, teslim olmaktır. Aşk da teslim olmaktır bir manasıyla. Belki de; eğer istersek bu dönem, kalbimizde teslimiyetin doğuşuna şahit olur koşulsuz ve sonsuz Aşk'a kavuşuruz...

Zehra M. Külünkoğlu

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319