• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Lâ- ilâhe- illâ- Allah

Lâ-  bırakmak, özgür olmaktır. Bilincin ve yaşam alanın bırakmak ile genişler. Her işin illâ- Allah'a dair işler olmaya başlar. Burada tutan el, gören göz, işiten kulak sırrına mazhar olursun. Zaten bu program üzere yaratıldın ve derin benliğin bunun bilincinde; ama ilahi bir ereğe bağlı olarak bunu hatırlamam isteniliyor. Özdeşleşmeyi bıraktığın 'an' larda kendi varlığının saf bilgisi ile karşılaşırsın.
 
Senin için asıl gaye insan-ı kâmil olmak olursa; yani bilincinin  kemâle erişmesi olursa yalnızca beden olmadığın fikri ile başlamalısın. Burası nefsi emmare boyutudur; kendini tanımanın ilk basamağı duygu, düşünce, akıl ile kendinin farkına varmandır. Hiç birinin gerçek sen olmadığını fark etmeye başladığın 'an'larda bilincin ve varlık seviyen değişir. Ya bir duygunun, ya bir düşüncenin veya başka her hangi bir şeyin seni esir aldığını ve dahi yaşamını hapishaneye çevirdiğini anlarsın. Burada çıkış yolu aramaya  ve beraberinde emmare basamağından yükselmeye başlarsın. Bu farkındalık ile yolculuğunda karşılaştığın ne varsa seni yukarı taşımak için birer araçtır.Farkedip birakabildiğin her şeyi artık kullanabilirsin ki haddizatinda programında olma nedenleri de budur.
 
Tutunduğun hiç bir şeyin "sen" olmadığını bilmen, seni onlardan özgürleştiriyor. Her an farklı bir insana dönüşürken kendini fark et.  Peki o zaman aslında sen kimsin?
 
Kendine sorduğun bu soruya samimi yaklaşırsan her 'an' gelen cevabı da duyabilirsin. An da her şeyin cevabı saklıdır; fakat soruyu soran orda değildir.
 
Bu farkındalık ile "kendini bilmeye" başlarsın ve dahası izlenimlerin; yani farkedişin ikiye katlanır. Kısa an'larda bile olsa burada durmaya çalış ve sana ne olduğunu izle. Durma ve sessizlik  anlarında coşkulu olursan, içindeki ilahi senfoniyi duyabilirsin. Sessizlikte derinleşirsen "kendi" notan ile tanışırsın ki evrenin müziğine her 'an' kendi notan ile bizâtihi eşlik etmekte olduğunu hissedeceksindir.
 
Peki sen bu ilahi bestenin hangi notasısın?

KUBİLAY AKTAŞ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319