• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Hükmetme! İzle ki, Hükmü Vereni Göresin


Peki fotoğrafı çekmeyip ne yapacaksın? Tutmayıp ne yapacaksın? Zihin putperesttir, somutlaştırır, adını koyar, benim olsun der, indirger.

Halbuki dokunmadan sevebilirsin. Bu daha asil, daha latif ve daimi...
Hakikat avucuna konan kelebek gibidir ve mürşit seni tırtıllıktan kurtaracak olan kelebektir. O Allah'ın sanatıdır. İzle ama tutma, incitirsin. Ellerinle değil, zihninle değil, kalbinle yaklaş. Beyin ameliyatı gibi. Orada testere, baltaya yer yok.Onları görürsen doğru yerde degilsin. Nasıl yaklaşacağını öğreninceye kadar bekle. İzleyince göreceksin.

İzlemek , oradaki manayı almak, kabuğu bırakmaktır. Temaşa edince , ağırlıkları değil, manayı alırsın. O zaman hüküm vermez, hükmü vereni bilirsin. Vereni bilirsen O' nun hükmü senin iraden üstünden akar. Pişman olmaz, hüsrana uğramazsın. Hükmetmeyin ki, hüküm olunmayasınız. Çünkü ne ile hükmedersen, onunla hükmolunacaksın.

Ölçtüğünüz ölçü ile sizde ölçüleceksiniz.

Allah dostları için korku ve üzüntü yoktur. Yunus, 62

Çünkü benlikte fena buldukları, teklik içine gark olduları için onlara korku yoktur. Kendilerinde varlık namına bir kırıntı kalmadığı için kendiliklerinden yapmazlar; ancak izin ile yaparlar.

İzin, mizan iledir.

Onlar, iman edip de takvaya ermiş olanlardır.
Yunus, 63

Onlar, benliklerinin tüm perdelerinden, enerji dengesizliklerinden, şüphe, vesvese endişe gibi şeytani kaynaklardan ve keşfi engelleyen şeylerden sakınırlar.
Onlar özü kendilerinde açmış; tecellilerin zevkini, ledün ilmi, yakin ve hikmetleri kendilerinde seyredenlerdir.

Kubilay AktaşAktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319