• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Artık Hazırız !

Vedik Astrolojisine göre, haftaya Purva Bhadrapada takımyıldızında kavuşan Güneş ve Merkür'le başlıyoruz ve bu kavuşum Mula'daki Satürn tarafından görünüm alıyor.

Retro hareketine başlayan Venüs, Revati takımyıldızında, Chitra'da seyreden Retro Jüpiter'den görünüm alıyor.
Mars Aşwini takımyıldızında ve yöneticisi Ketu Shatabisha takımyıldızında.
Bu yerleşim ve görünümlerim hayatımıza yansıması ise:
Uzun zamandır bu döneme hazırlanıyoruz...
Artık, içimizde saklı tuttuğumuz, dengeye getirmek için uğraştığımız, kimseye göstermediğimiz duygular, düşünceler, davranışlar çıkmak, kendini göstermek için hazır hissediyor. Veya artık kendimizden bile sakladığımız yönlerimizle yüzleşme cesareti bulabiliriz. Her ne şekilde olursa olsun artık bir şeyler tamamlanıyor ve değişiyor. Biz bu değişimin ne kadar farkında ve bilincinde olursak o kadar iyi olur. Çünkü bu değişim hızlı ve belki de birdenbire olacak.
Bize birdenbire olmuş gibi gelen şeylere aslında biz uzun zamandır hazırlanıyoruzdur geriye sadece düğmeye basmak kalmıştır. İşte o düğmeye her ne kadar Venüs retro da olsa hatta onun da etkisiyle basılıyor.
Bu değişim geçmişte yaşadığımız ilişkiler, çözemediğimiz ama anlamaya çalıştığımız durumlarla ilgili olabilir. İletişim kuramadığımız yönlerimizle bir bir anlaşmaya varabiliriz. Ve her anlaşma bizi ileriye götürecek, daha doğrusu kendimize götürecek yolu aydınlatan bir ışık olabilir. Yeter ki artık hazır olduğumuzu hissedelim! Gelenin veya gidenin tam da özümüze uygun olduğunu bilelim!
Kişisel haritalarda Venüs'ün durumuna göre; kimileri için iç dünyaya dalma, kimileri içinde dış dünyaya açılma vakti. İç ya da dış farketmiyor aslında. Öz'e yakınlaştığımızı hissedip; hayatın her alanında sakin ve emin adımlarla ilerlersek, kendimizdeki dönüşümün güçlü ve kalıcı olduğunu farkedebiliriz.
İçinizde bir enerji hissetsenizde hissetmesenizde, "İçimdeki, bana verilen enerjinin; özüme en uyun şekilde benden tezahür etmesine niyet ediyorum" bugünlerin niyeti olabilir. Çünkü tamda bizden istenen bu. İçimizdeki o güçlü enerji artık çıkmak istiyor ve öyle ya da böyle bir şekilde çıkacak. Biz bunu güzellik olarak ortaya koyamazsak o kendine illa ki bir yol bulur. Fakat işte biz bunun farkında ve niyetinde olalım ki olabileceği en güzel şekilde bizden akışına şahit olalım...

Zehra M. Külünkoğlu

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319