• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tarikkubilayaktas/
  • https://twitter.com/Aktas_Kubilay

Simya Uygulamaları (5)

Simya Uygulmaları (5)

Ay'a and olsun ! Döndüğü zaman geceye, aydınlandığı zaman sabaha... Muhakkak o, büyük ayetlerden biridir. Beşer için bir uyarıcıdır. 
( Müddesir, 32 / 36 )

Dolunay dönemlerinin insan üzerinde 'Batın' esmasının aktive olması dışında ayrı bir simyevi etkisi vardır. Her ayın 13. 14. 15'inde, yani dolunay günlerinde oruç tutmanın 'sünnet' olarak tavsiye edilişi, bu duruma bağlı bazı yüklü tesirlerin nötralizasyonunda ve dahası dönüştürülmesinde değerlendirilir.

Onun için bu geceler, saat 3'de ( seher vakitleri hava zerrelerinin boş olduğu vakitlerdir ) oturup bekleyin. Başlangıçta iki rekat namaz kılabilir, salavat getirebilirsin. Bu seni rahatlatacaktır. Belli bir süre burada bekle. Sadece nefesini dinle ve izle.

Bir şey yapman gerekmiyor, basitçe oradasın. Önce nefesini farket. Basitçe oradasın, önce kendini farket. Bir şey gerçekleşirse oradasın; gerçekleşmezse de endişelenme, başarısız olma hissine kapılacak bir durum yok. Olmazsa hayal kırıklığına uğrama, olursada farklı bir şey yapmışsın gibi hissetme. Yoksa bir daha olmaz !

Olduğu için minnet duy. Ne olacaksa olacak veya olmayacak. Bunun beklentisinde olma, bekle ! Amansızca sadece nefesini izle. Dinle ve dinlen sadece. Arzu, beklenti, hayallerini katma. Muazzam bir sabır ile acele etme. Sonra Ay ile birlikte şarkılar söyle, varoluşa kattığı dansa katıl.
Gecenin içinde bu farkındalık ile sessizce otur. Bu hal sana özel olsun.

Gönül aynası dünya sevgisi tozundan, nefsani arzulardan temizlenir; pak ve saf bir hale gelirse, orada su ve toprak nakışlarından çok başka şeyler görünür. Bu çalışmaları bilinç tarlanı ayrık otlarından temizlemek gibi düşün ve bu saf tanıklıkda yeni niyet tohumlarını ek ve sula.

" Gönül aynasında her resmi, her nakşı görürsün; hem de resmi ve nakışını yapanı...
Devlet, saadet yaygısı seyredersin; hem de onu yayanı ve döşeyeni..." ( Hz. Mevlana )

Kubilay Aktaş

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret27319